09/09/11 13:45

12-годишен тенис шампион заминава на турнир в Мадрид с подкрепата на DEVIN

София /КРОСС/ Калоян Вълчев, победител при юношите до 12 години в DEVIN MASTERS, заминава на 11 септември, за да вземе участие в един от най-престижните турнири за младежи и девойки под 14 години в Мадрид. Пътуването се осъществява с подкрепата на генералния спонсор на Българската федерация по тенис „Девин” АД. Калоян е роден в град Варна през 1998 година. За пръв път хваща ракета на 4 и половина години. Тренира тенис в клуб „Черно море – Елит”. За неговата първоначална подготовка като състезател отговаря Светлана. От 2006 година до момента треньор на Калоян е Мирослав Петров. В състезателната си кариера до момента Калоян Вълчев е спечелил общо 32 купи. Най-важната победа за него е тази от турнира DEVIN MASTERS, която му осигури и заминаването на състезанието в Мадрид. Калоян е пет пъти шампион в държавните първенства по тенис на България – два пъти единично, два пъти на двойки и веднъж отборно с ТК „Черно море – Елит”. Участията на младата тенис звезда в международни турнири също са успешни. През 2010 г. в Калифорния Калоян спечели първо място, а на кортовете в София по време на Tennis Europe U 14 – Sofia през тази година, се класира на второ място. „Девин” АД е генерален спонсор на Българската федерация по тенис за трета поредна година