09/09/11 23:39

Байер обърна и разби Аугсбург

Байер (Леверкузен) победи Аугсбург с 4:1 като гост в мач от 5-ия кръг на Бундеслигата. Домакините успяха изненадващо да поведат в 5-ата минута с гол на Хайме Хосогай, но само няколко секунди по-късно Байер изравни чрез Сидни Сам. След вихреното начало играта малко се успокои, а в 23-ата минута гостите постигнаха обрат след гол на Щефан Кийслинг. След почивката отборът от Леверкузен беше доста по-концентриран и не допусна изненади. Хубавите атаки на домакините доведоха и до още два гола във вратата на Аугсбург – в 72-ата минута Сам вкара втория си гол в мача, а в 80-ата Ерен Дердьок оформи крайното 4:1. След тази победа Байер се изкачва на върка в класирането с 10 точки, но останалите срещи от кръга все още не са играни. Аугсбург пък падна до 17-о място с едва 2 точки.