09/09/11 19:12

Локо (Сф) без проблеми срещу Светкавица

Локомотив (София) победи с 4:1 над гостите от Светкавица в първи мач от 5-ия кръг на "А" група, който бе игран на Националния стадион "Васил Левски". Столичани откриха резултата още в 7-ата минута след гол на капитана си Кристиян Добрев, който се разписа след удар от фаул на Марчо Дафчев и рикошет в играчи на гостите. В 20-ата минута Преслав Йорданов също вкара топката във вратата на тима от Търговище, но попадението му бе отменено заради засада. Три минути по-късно Светкавица остана с човек по-малко, след като Николай Петров получи жълт картон за игра с ръка, но оспори наказанието си и бе изгонен след второ официално предупреждение. В 34-ата минута Румен Горанов все пак удвои преднината на Локомотив с гол с глава, дошъл след центриране на Дафчев. В началото на втората част Мохамед Тауакол намали на 2:1 след красив удар, като това бе и първото попадение на гостите в "А" група. В 59-ата минута Преслав Йорданов с мощен удар нацели лявата греда от воле.  Третият гол за домакините дойде в 63-ата минута, когато Мирза Мешич беше точен с глава.