09/09/11 23:25

Мъри отново на полуфинал

Анди Мъри се класира за четвъртия си пореден полуфинал на турнир от Големия шлем. За да се нареди сред четиримата най-добри на US Open, шотландецът победи представителя на домакините Джон Иснър с 3:1 сета – 7:5, 6:4, 3:6, 7:6. Първият сет беше изключително равностоен и до 5:5 двамата тенисисти просто си разменяха подаванията, но тогава Мъри получи възможност за пробив и се възползва от нея, а това беше достатъчно за този труден сет. Втората част беше доста по-спокойна за шотландеца и той спечели с 6:4, но Иснър не се беше предал и включи на пълни обороти за третия сет, в който успя да поведе с 3:0, което му осигури и връщане в мача. Четвъртият сет започна с размяна на подаванията, а при 4:4 американецът можеше да направи решителен пробив, но ас на Мъри го спаси и малко по-късно доведе мача до тайбрей, който шотландецът спечели. Така Анди Мъри се класира за четвъртия си пореден полуфинал на турнир от Големия шлем. Там той ще срещне победителя от мача мвжду Анди Родик и Рафаел Надал.