09/10/11 21:35

Без Бербо Юнайтед разпиля Болтън

Манчестър Юнайтед победи Болтън с категоричното 5:0 като гост в мач от 4-ия кръг на английската Висша лига. Димитър Бербатов отново беше на резервната скамейка на „червените дяволи” и не влезе в игра, а за домакините през целия мач на терена беше Мартин Петров. Резултатът беше открит още в 5-ата минута, когато Хавиер Ернандес засече центриране на Луиш Нани и бе точен за 1:0. В 20-ата минута Уейн Рууни удвои резултата с удар от границата на малкото наказателно поле. Асистенцията за този гол бе на Фил Джоунс. Само 5 минути по-късно Джоунс опита сам да вкара, проби отдясно, стреля, но ударът му беше избит. За съжаление на Блтън обаче топката попадна в Рууни и той не сгреши и инаправи резултата класически. Минута след това Ернандес също се разписа за втори път, но голът му беше правилно отменен заради засада. Доминацията на Манчестър Юнайтед не беше чак толкова голяма, колкото показа резултатът след първото полувреме. Болтън имаше своите добри положения, но не и шансът те да се превърнат в голове.