09/10/11 16:05

Рангелов вкара още два, вече е №1 във Втора Бундеслига

Димитър Рангелов вкара два гола за своя Енерги (Котбус) при равенството 3:3 с Айнтрахт. Срещата беше от седмия кръг на Втора Бундеслига, а попаденията изстреляха българския нападател на върха при голмайсторите на дивизията. Рангелов, който в последно време е забравян от националния селекционер Лотар Матеус, даде солидна преднина на Енерги в мача им с Айнтрахт, като до 50-ата минута вече бе нанизал и двете си попадения, с които тимът му водеше. В 66-ата минута Роб Фриенд обаче върна едно попадение и макар Даниел Адлунг да направи малко по-късно 3:1, интригата бе върната от Юмит Коркмаз, който вкара втори гол за гостите. Идрису пък съвсем шокира Рангелов и компания с изравнителен гол в 89-ата минута за 3:3. Рангелов остана на терена за тима си през целия мач, а след него Котбус остава четвърти в класирането с 14 точки, на четири зад лидера Гройтер Фюрт на Асен Караславов. След тези две попадения Рангелов застана начело н а голмайсторите във Втора Бундеслига заедно с Кристофър Ньоте от Фюрт – двамата имат по шест гола.