09/11/11 00:34

Джокович възкръсна два пъти, за да стигне до финала

Новак Джокович спечели петсетов мач срещу Роджър Федерер и се класира за финала на US Open за втора поредна година. Сърбинът постигна пълен обрат и взе мача с 6:7(7) 4:6 6:3 6:2 7:5. Първият сет беше изключително равностоен, като и двамата тенисисти показаха как се бие сервис по учебник и не дадоха дори точка за пробив на съперника си. Все пак в тайбрека Федерер атакува и спечели. Вторият сет продължи с доброто темпо, което швейцарецът беше събрал. Този път частта започна с размяна на пробиви, а в крайна сметка и нов сет за Федеврер – 6:4. Когато всичко изглеждаше изгубени за Джокович, сърбинът заигра феноменално добре, нямаше какво да губи и направи единственото, което му оставаше – спечели. Инерцията му беше достатъчна да вземе и четвъртия сет и то почти без никаква съпротива от страна на Федерер. Така се стигна до решаващия пети сет, който беше истинско удоволствие за всички зрители. Очаквано той започна равностойно с размяна на подаванията. При 4:3 Федерер изигра един от най-силните си геймове в мача, проби Джокович и поведе с 5:3.