09/14/11 09:56

Милан шокира Барса в 93 - ата минута и стигна до 2:2 в Каталуня на старта на Шампионската лига

Барселона, Испания /КРОСС/ Европейският клубен шампион Барселона започна с равенство защитата на най - ценния клубен трофей. Каталунците завършиха 2:2 при домакинството си на Милан пред 98 000 зрители на "Ноу Камп". "Росонерите" шокираха испанския шампион още в 25 - ата секунда, когато Алешандре Пато тръгна с топката от центъра, надбягвайки Бускетс и Масчерано, озовова се сам срещу Валдес и даде преднина на гостите. "Блаугранас" бързо се отърсиха от първоначалния шок и започнаха да редят атака след атака пред вратата на италианците. В 36 - ата минута Меси увлече Абате и Неста, навлизайки отдясно на наказателното поле, пусна успореден на голлинията пас и след недопустимо неразбирателство между Тиаго Силва и вратаря Кристиян Абиати Педро възстанови равенството. През първата част имаше лоши новини и за двата щаба, след като Иниеста от домакините и Боатенг от гостите напуснаха контузени. След почивката Барса продължи да натиска и още в 50 - ата минута след перфектно изпълнен фаул Вия изведе тима си напред. След гола каталунците намалиха оборотите и разиграваха спокойно топката, но в края на мача (93 - ата минута) с една от малкото си атаки гостите от Милано стигнаха до корнер и при последвалото центриране Тиаго Силва с глава донесе точката на 7 - кратните европейски клубни шампиони./БП/