09/16/11 12:16

България остана шеста на Евроволей 2011

Националният отбор на България по волейбол остана на шесто място в Европа, след като загуби четвъртфинала с Русия в четвъртък вечерта с 1:3 гейма. Това ни осигури класиране за финалите на Евроволей 2013, въпреки че по регламент за следващия форум на Стария континент се класират първите пет отбора. Причината е, че в петицата попада и един от домакините на първенството след 2 години – Полша. Възпитаниците на Радостин Стойчев успяха да спечелят първия гейм с 25:22, след като поведоха още в началото на срещата с 5:3 след две поредни перфектни атаки на Матей Казийски. След това националите ни успяха да задържат преднина от 1-2 точки, като руснаците на няколко пъти ни изравниха. В крайна сметка България поведе с 20:16 след две грешки на Денис Бирюков. Матей Казийски...