09/23/11 19:08

Силвия Митева спечели два бронзови медала на световното по художествена гимнастика

Силвия Митева постигна най-големия успех в българската художествена гимнастика в последните години, след като спечели два бронзови медала във финалите на отделните уреди на 31-то световно първенство по художествена гимнастика в Монпелие. Митева се класира трета на двата финала с еднакви оценки от 28.300 точки. На обръч и топка Митева остана четвърта. През 2009 година в Мие (Япония) Силвия Митева спечели бронз на лента и в кариерата си вече има три медала от световни шампионати. Златните отличия на обръч, топка, бухалки и лента спечели олимпийската и световна шампионка Евгения Канаева (Русия) .