09/26/11 15:17

Три медала за България на Балканиада по джудо

София /КРОСС/ Три медала завоюваха българските джудисти от проведената в Сърбия Балканиада по джудо. Шампиони в своите категории станаха Иван Илиев в категория +100 кг и Цветана Божилова при +78 килограмовите. Иван Илиев на финала победи сърбин, който е шести в европейската ранглиста. Елена Григорова завоюва бронзов медал в категория 57 кг. На полуфинала Григорова загуби от шестата в ранглистата на Европа румънска състезателка. 250 участника се включиха в надпреварата. България беше представена с пълен отбор от 16 джудисти. Иван Илиев продължава подготовката си за световното първенство по самбо в Минск в края на месец октомври на лагер в спортната база в Белмекен. Елена Григорова продължава тренировъчния си процес с едноседмичен лагер в Италия и участие в Световна купа по джудо за жени до 23 години.