10/12/11 16:30

Младежите се изпотиха с Люксембург за 3:2

Младежкият тим на България се наложи с 3:2 над Люксембург в третата си среща от квалификациите в Група 10. Така формацията ни до 21 години събра 4 точки, колкото има и отборът на Австрия. Начело е Холандия с 9, пред Шотландия с 5. Головете за младите "лъвове" отбелязаха Момчил Цветанов в 22-рата минута, Томи Костадинов в 39-ата от дузпа и Георги Миланов в 55-ата. За гостите се разписаха Лоран Янс в 38-ата и Масимо Мартино в 94-тата. Пълната драма в Ловеч настъпи в продължението на мача, когато вратарят на „Левски“ Пламен Илиев се сби с противников играч и получи червен картон. Това се случи веднага след като гостите вкараха втори гол. Илиев не искаше да напуска терена, но в крайна сметка бе принуден да го направи. Ръкавиците взе защитникът на „Черноморец“ (Поморие) Пламен Димов, който обаче нямаше работа в оставащите секунди, и България се поздрави с успеха с 3:2. В този двубой младежката ни формация беше водена от помощника на Михаил Мадански – Аян Садъков, заради ангажираността на селекционера с "А" тима. Следващата евроквалификация на младежите ни е гостуване на Австрия - на 10 ноември. Лошата новина е, че за този мач от българската селекция ще отсъства вратарят Пламен Илиев, който ще получи наказание от УЕФА.