10/19/11 14:37

Рали състезател представя България на финала по икономично шофиране на камиони

Петко Василев пребори 420 конкурента в националния кръг от състезанието на Volvo Trucks   София /КРОСС/ Професионалист с опит в рали състезанията ще представи България на международния финал на състезанието по икономично шофиране на камиони на Volvo Trucks. На 22 октомври в Гьотеборг (Швеция) 38-годишният Петко Василев от Сливен ще премери уменията си с участници от общо 17 държави. Официалното класиране ще бъде обявено на 24 октомври. Българинът получи право на участие, след като през септември спечели националния шампионат и се пребори с тежката конкуренция на 420 участника у нас. На финала в Пловдив Василев спечели убедителна победа, като преодоля изключително тежкото трасе с дължина 22,9 км с разход на гориво от 10,15 л