10/25/11 09:16

"Марица" с първа победа във волейпървенството, отнася с 3:0 "Славия СУ"

/КРОСС/ Без да се напъват, волейболистките на "Марица" изковаха първата си победа в първенството, след като прегазиха с 3:0 гостуващия им "Славия СУ" в мач от ІІ-ия кръг на шампионата в женския волейелит. Въпреки изцяло променения от миналия сезон състав, маричанки бяха с класа над съперничките си и не им оставиха особено големи шансове за противопоставяне. Пловдивчанки се наложиха с 25:21, 25:13 и 25:8 в отделните геймове за малко повече от час игра. Единственото забавянето на срещата се наложи заради тежка контузия на Илина Монева от състава на гостенките. В І гейм славистките се държаха до 6:6, но от там нанатък пловдивчанки постоянно водеха в резултата и увеличаваха преднината си - 12:9 и 20:16, за да затворят гейма на 21. През втората част обаче маричанки натиснаха още по-здраво и бързо дръпнаха в резултата с 12:2 и 17:7. Класата на жълто-сините бе очевидна и с ударно нападение те приключиха гейма с 25:13. В третата част нещата се повториха на площадката, където маричанки доминираха тотално. „Марица” поведе лесно с 8:3, въпреки многото смени, които направи старши треньорът им Иван Петков. Последваха серии от успешни сервиси на първо на Бояна Андреева за 16:5, а след това и на Никол Николова, която пък наниза още 7 сервиса за 23:5. Така двете маричанки направиха общо 12 безответни точки, с което окончателно решиха мача.