10/28/11 10:34

Девойките на „Марица” тръгнаха с 2 чисти победи във волейпървенството

Пловдив /КРОСС/ С две авторитетни чисти победи с по 3:0 стартираха девойките на „Марица” във волейпървенството при девойките старша възраст, в ІV предварителна група на започналия национален турнир в Пазарджик.    В надпреварата в южния тракийски град, освен младите пловдивчанки, участие взимат още 4 представителни отбора от Южна България. Това са домакините от пазарджишкия „Хебър”, както и представителните тимове на „Сливен”, „Казанлък Волей” и смолянският „Родопа”. Маричанки стартираха с убедителното 3:0 срещу „Сливен”, като взеха мача след пълно превъзходство и 25:20, 25:10 и 25:8 в отделните геймове. Във втория се мач от деня момичетата на старши треньора Иван Радичев спечелиха отново така с разгромното с 3:0 и над домакините от „Хебър”. Пловдивчанки грабнаха първата част с 25:13, а втората с 25:15. В третия гейм разликата в класите бе също така очевидна и гостенките го измъкнаха  с 25:16, с което изковаха и победата в срещата – втора поредна в надпреварата. Иван Радичев постоянно въртеше състава и в игра влязоха почти всички негови състезателки: Ето и съставът на „Марица”: Силвия Андреева, Кристина Гунчева, Мира Тодорова-Пастата, Ани Христова, Дани Найаденова, Милена Димова, Велина Кансъзова-либаро, (Теодора Симеонова, Силвана Чаушева, Тереза Иванова)