10/31/11 14:58

„Марица" - без загубен гейм на Националния турнир за девойки в Пазарджик

Пловдив /КРОСС/ Без загубен гейм и с четири чисти победи с по 3:0, завърши девическият тим на „Марица" участието си в първия Национален турнир в Пазарджик, кръг от тазгодишното републиканско първенство по волейбол при девойките, старша възраст. След класическите си победи първо над „Сливен", а после над домакините от „Хебър"(Пазарджик), пловдивчанки извоюваха нови два поредни успеха в предварителна група ІV - с по 3:0 над „Родопа" (Смолян) и „Казанлък Волей", с които се утвърдиха убедително на лидерското първо място във временното класиране, преди втория републикански турнир.Младите маричанки бяха с класа над съперничките си, демонтрираха атрактивна и резултатна игра в защита и в нападение и не оставиха никакви съмнения в превъзходството си.Срещу „Родопа" жълто-сините" фурии от Пловдив спечелиха срещата за около час игра - с 25:20, 25:14 и 25:10 в отделните части.Срещу връстничките си от „Казанлък Волей", маричанки отново нямаха особени затруднения - те взеха отделните геймове с 25:17, 25:15 и 25:8, с което решиха спора, този път за по-малко от един час.Така "Марица" очаквано оглави класирането след този турнир. Втори в него са домакиините на „Хебър" (Пазарджик), които в последния ден от надпреварата надиграха „Сливен" (Сливен) с 3:0 (25:10, 25:9, 25:11) и останаха само една загуба от маричанки