11/05/11 11:36

Федерер записа 41-ата си победа на турнира в Базел

/КРОСС/ Защитаващият миналогодишната си титла Роджър Федерер записа 41-ата си победа на турнира в Базел, след като на 1/4-финалите се наложи по категоричен начин над бившия номер 1 в света Анди Родик с 6:3, 6:2. Това бе 21-ви успех за швейцареца срещу американския му съперник от общо 23 мача. Поражението пък означава, че 15-ият в света Родик няма да играе на заключителния турнир на ATP в Лондон по-късно този месец. От своя страна, Федерер ще се изправи на 1/2-финалите в родния си Базел срещу своя сънародник и приятел Станислас Варинка. Той се справи с 6:2, 6:2 за малко повече от час с германеца Флориан Майер. В началото на двубоя Родик успяваше да печели подаванията си и да стои равностойно на корта. В осмия гейм на първия сет обаче 29-годишният американец се пропука след няколко непредизвикани грешки и допусна пробив на нула