11/24/11 12:22

Барселона, Арсенал и Леверкузен излизат от групите на Шампионската лига

Отборите на Милан и Барселона изиграха невероятен мач в група Н на Шампионската лига в Италия, в който каталунците победиха с 3:2 като гости. Головете за вкараха Марк ван Бомел (14 - автогол), Лионел Меси (31-дузпа) и Чави Ернандес (63). За домакините точни бяха Златан Ибрахимович (20) и Кевин-Принс Боатенг (54).   Така Барселона си осигури първото място в групата, а "росонерите" остават втори. Трети и четвърти в групата остават Виктория Пилзен и БАТЕ Борисов, след като чехите победиха отборът от Беларус с 1:0.   Арсенал победи Борусия Дортмунд с 2:1 в мач от група F на Шампионската лига, събра 11 точки и предсрочно си осигури първото място. Два гола за Арсенал вкара Ван Перси, а за Борусия точен бе Кагава.   В другия двубой Олимпиакос победи Олимпик с 1:0 в Марсилия и така се заплете интригата за второто място.   Марсилия има 7 точки, а Олимпиакос вече е трети с 6. Борусия остава на последно място с 4, но също има шансове за класиране. В последните мачове Олимпиакос е домакин на Арсенал, а Дортмунд приема Марсилия в опит да постигне победа с над 3 гола, с която да изпревари конкурента си.   Крайното класиране в група Е ще се реши в последните мачове. Байер Леверкузен победи Челси с 2:1 в Германия, а в същото време Валенсия разгроми Генк със 7:0.   "Сините" от Лондон поведоха в резултата в 49-та минута с гол на Дидие Дрогба, но "аспирините" осъществиха пълен обрат с попадения на резервата Ерен Дердюк в 73-ата минута и на Мануел Фридрих в първата минута на добавеното време.   Така Леверкузен е лидер с 9 точки, като му остава мач срещу последния Генк. Челси пък ще приеме Валенсия на "Стамфорд Бридж" в директен сблъсък за класиране в елиминациите на Шампионската лига.