12/01/11 20:50

Лекоатлетка номер 1 на Балканите

/КРОСС/ Българката Ивет Лалова беше определена за най-добра лекоатлетка на Балканите за 2011 година. Това се случи на първата балканска атлетическа гала в Правец. Лалова беше единствената бяла жена, участвала във финала на 100 метра на световното първенство в Дегу (Република Корея), където завърши седма. При мъжете номер 1 на Балканите е Фатих Аван (Турция), който зае пето място в дисциплината хвърляне на копие на шампионата на планетата. Аван е сребърен медалист от европейското първенство до 23 години и световен университетски шампион. В категорията млади звезди бяха отличени Бианка Перие (Румъния) - шеста на чук на световното първенство и европейска шампионка за девойки до 23 години, както и Халил Дудаш (Сърбия), останал на шесто място в десетобоя в Дегу