01/04/12 09:32

България изравни на Дания на ”Хопман къп”

Българският тенесист Григор Димитров постигна историческа първа победа за България на турнира за смесени двойки "Хопман къп". Той победи 236-ия в световната ранглист Фредерик Нилсен със 7:6 (5), 6:2. С този успех България изравни резултата срещу Дания, след като по-рано Цветана Пиронкова отстъпи на водачката в световната ранклиста Каролин Вознячки в много оспорван 152-минутен мач. В първия сет срещу Нилсен българският тенисист показа доста неубедителна игра. Двамата тенисисти размениха по един бърз сервис гейм, след което имаха много проблеми с подаванията си. Димитров трябваше да спасява с ас точка за пробив във второто си подаване, а в деветия гейм отрази нови две точки за пробив. В същото време той пропусна да спечели сервиса на Нилсен, след като имаше две точки за пробив в четвъртия гейм и още четири в осмия. В крайна сметка двамата влязоха в тайбрек, в който българинът поведе с 4:0, а при 6:2 стигна до четири сетбола. Димитров обаче направи двойна грешка, след което допусна разликата да бъде стопена до 5:6, преди да затвори първия сет с ас след един час игра. Във втората част 76-ият в света нямаше никакви проблеми срещу своя съперник. Димитров поведе набързо с 4:0 след два пробива, преди Нилсен да отрази няколко точки за пробив и да спечели първия си гейм в сета. В крайна сметка той стигна само до още един гейм, а Димитров без проблем взе втория сет за 43 минути, а с това и мача.