01/10/12 19:35

Бербатов избран за №1 в Манчестър Юнайтед през декември

Димитър Бербатов бе избран от феновете за най-добър играч на Манчестър юнайтед през декември, съобщи официалният уебсайт на клуба. В съобщението се отбелязва, че изборът на Бербатов се дължи на шестте му гола в последните три мача на отбора за 2011-та година - красивият гол с пета при победата над  Фулъм с 5:0, хеттрикът му срещу Уигън на Боксинг дей и двата му гола при загубата от Блекбърн, когато отбеляза и 50-ия си гол за клуба. Той е играл само 193 минути, но е вкарал гол средно на всеки 32 минути. След Бербатов в класирането останаха Антонио Валенсия и Майкъл Карик. Останалите номинирани са Патрис Евра, Фил Джоунс и Уейн Рууни. Победители в месечните класации през сезона от август насам бяха Рууни, Луиш Нани, Хавиер Ернандес и Давид де Хеа.