01/15/12 18:03

"Литекс" с победа и равен в Свиленград

Отборът на „Литекс“ (Ловеч), който е воден от легендата на българския футбол Христо Сточков, записа победа и равенство в двете контроли, които тимът изигра в рамките на един ден в Свиленград. Шампионът на страната ни е на подготовка там и вчера направи два спаринга от по 45 минути. Първият съперник на „оранжевите“ беше местният тим на „Свиленград“, а вторият – отборът на „Чавдар“ (Етрополе). В първата среща „Литекс“ не успя да преодолее съпротивата на домакините от Свиленград и мини двубоят завърши при резултат 0:0. Във втората контрола Светослав Тодоров реализира единственото попадение за успеха с 1:0. Срещу двата съперника наставникът на тима Христо Стоичков заложи на експериментални състави, където личаха имената на новите попълнения Илко Пиргов, Томи Костадинов, Васил Божиков, Кирил Денчев, Армандо Ваюши, Марсело Никасио и Борислав Борисов. Проверките със „Свиленград“ и „Чавдар“ бяха под номер 2 и 3 за „Литекс“ на лагера в Свиленград. В първата контрола, играна преди ден, шампионът победи с 6:0 „Хеброс“ (Харманли).