02/16/12 06:16

Разгром! Милан би Арсенал с 4:0

/КРОСС/ Италианският отбор Милан нанесе решаващ удар на английския Арсенал. В мач от осминафиналите в турнира Шампионска лига, игран на стадион „Сан Сиро”, Милан вкараха 4 гола. Ударите бяха нанесени от: Кевин Принс Боатенг (15), Робиньо (38, 49) и Златан Ибрахимович (79). Реваншът между двата тима е след три седмици на стадион „Емирейтс” в Лондон.   При другия мач, Зенит се наложи над Бенфика с 3:2 в първата 1/8-финална среща между двата тима. Първенецът на Русия се добра до успеха с гол в 88-ата минута в изключително оспорван и драматичен двубой. При минус 17 градуса на стадион „Петровский” в Санкт Петербург два гола за домакините вкара Роман Широков (27, 88), а един път се разписа Сергей Семак (71). За португалския отбор точни бяха Макси Перейра (20) и Оскар Кардосо (87)