02/19/12 14:46

Хиршер с втора победа в Банско

Банско /КРОСС/  Австриецът Марсел Хиршер спечели и втория старт в Банско, валиден за Световната купа по алпийски ски. Хиршер финишира с общо време в двата манша 1:52.64 минути и изпревари само с 16 стотни своя сънародник Марио Мат, а трети остана Андре Мирер от Швеция с изоставане от 57 стотни.   След двете победи 22-годишният австриец се доближи на 18 точки зад лидера в генералното класиране за Големия кристален глобус Ивица Костелич, който не участва в стартовете в Банско заради контузия. От четиримата българи, които взеха участие в състезанието, нито един не успя да се класира за втория манш. Най-добре се представи Георги Георгиев, който финишира 43-и с изоставане от 3.73 секунди. Деян Тодоров завърши 46-и на 5.29 секунди, а Стефан Присадов и Никола Чонгаров отпаднаха при първото преминаване по трасето.