03/13/12 16:28

Новак Джокович продължава напред, без да блести

Световният номер 1 Новак Джокович достигна за шеста поредна година четвърти кръг на "Мастърс 1000" в Индиан Уелс. Сърбинът се наложи с 6:2, 6:3 над Кевин Андерсън за близо 100 минути игра. За място на четвъртфинал сърбинът ще спори с испанеца Пабло Андухар.
Джокович срещна доста голяма съпротива с Андерсън особено в първия сет. Все пак Ноле показа отлична игра във важните моменти и заслужено продължава напред.
"Беше много оспорван мач. Резултатът не отразява точно съотношението на силите. Имах късмет да успявам да връщам неговия сервис. Срещу играчи като него трябва да си търпелив и да очакваш своя шанс. Наистина, доволен съм от победата си", коментира Новак.
Така въпреки втората си победа в Индиан Уелс Джокович има още какво да подобрява във формата си, ако иска да защити титлата си отпреди година. До момента Джокович е спечелил единствения си мач срещу следващия си опонент Пабло Андухар. Победи в по два сета постигнаха още Джон Иснър и Жил Симон. Иснър се наложи със 7:5, 7:5 над Хуан Монако, а Симон за първи път достигна четвърти кръг в Индиан Уелс след успех с 6:4, 6:4 над Станислас Вавринка.