03/16/12 09:31

Двата тима от Манчестър безславно напуснаха Лига Европа

Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити отпаднаха от Лига Европа, след като бяха отстранени съответно от Атлетик Билбао и Спортинг Лисабон. Представянето на двата отбора, които в момента спорят за титлата в Премиършип, е симптоматично за падналото ниво на английския футбол спрямо конкурентните шампионати.   Представянето на Манчестър Юнайтед бе по-слабо от това на Сити. ”Червените дяволи” загубиха и двата си мача с испанския Атлетико. В четвъртък вечерта англичаните паднаха като гости с 2:1, а преди седмица загубиха и на ”Олд Трафорд” с 2:3.   Атлетик Билбао не оставиха нито за момент съмнение, че заслужават повече да продължат напред и бяха по-добрият тим на терена през целия мач. През второто полувреме пропуснаха възможността да разгромят именития си съперник. Димитър Бербатов за пореден път не попадна дори и сред резервите на тима си.   Автори на попаденията за Атлетик станаха Фернандо Йоренте и Оскар де Маркос. За Юнайтед се разписа Уейн Рууни в 80-та минута.   На свой ред Манчестър Сити победи като домакин Спортинг с 3:2, но с повече голове на чужд терен португалците продължават напред. Иберийците спечелиха първия мач с 1:0.   "Лъвовете" от Лисабон успяха да поведат с 2:0 и този резултат се запази до 60-ата минута. Матиас Фернандес откри резултата с блестящо изпълнение на пряк свободен удар в 33-ата минута, а седем минути след това холандският нападател на гостите Рики ван Волфсвинкел почти от голлинията засече центриране на Марат Измайлов отдясно и шокира Сити – 0:2.   След тези два гола, "гражданите" съумяха да направят пълен обрат с два гола на Серхио Агуеро и един на Марио Балотели, но така необходимият им четвърти гол така и не падна до края на мача. С това приключи и участието на английски отбори в Лига Европа. В европейските турнири продължава участието си само Челси, който отстрани Наполи на 1/8-финал в Шампионската лига.