05/07/12 14:29

„Юнайтед“ победи „Суонзи“ и настигна „Сити“

Шампионът на Англия „Манчестър Юнайтед“ победи като домакин тима на „Суонзи“ с 2:0 и се изравни по точки с лидера „Манчестър Сити“ един кръг преди края на шампионата в английската Висша лига. Пол Скоулс и Ашли Йънг се разписаха преди почивката, но „червените дяволи“ имаха нужда от много по-изразителен успех, тъй като изостават с осем попадения спрямо градския съперник по отношение на голова разлика. След паузата възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън потърсиха още няколко попадения, но не успяха да ги реализират. Така двата тима от град Манчестър имат по 86 точки в актива си, а в последния кръг „Сити“ приема борещия се за оцеляване КПР, докато „Юнайтед“ гостува на „Съндърланд“. Ако се стигне до нови победи за фаворитите, за първи път в историята шампионът във Висшата лига ще бъде определен чрез голова разлика, която в момента е в полза на „гражданите“.