05/17/12 20:21

Сестрите Уилямс на 1/4-финал в Рим

Рим, Италия /КРОСС/ Сестрите Винъс и Серина Уилямс се класираха за четвъртфиналите на тенис турнира на червени кортове в италианската столица Рим. Винъс , която завоюва титлата през 1999 година, а сега участва с "уайлд кард", победи поставената под номер 5 Саманта Стоусър (Австралия) с 6:4, 6:3. Следващата съперничка на по-голямата сестра Уилямс ще бъде победителката от двубоя между защитаващата титлата си Мария Шарапова и Ана Иванович. Серина Уилямс пък даде едва четири гейма на Анабел Медина Гаригес за 6:3, 6:1 за 16-ата си поредна победа. Следващата й съперничка е Флавия Пенета, която победи категорично представителката на Чехия Петра Четковска с 6:0, 6:1. Бившата номер 1 Петра Квитова също продължава напред след 6:2, 5:7, 6:2 срещу румънката Сорана Кърстя