05/21/12 09:52

Наполи надделя над шампиона Ювентус за Купата на Италия

Наполи победи категорично с 2:0 в неделя вечерта шампиона Ювентус във финала за Купата на Италия. Така тимът на Валтер Мадзари, вдигна първи трофей от 21 години насам и спечели турнира за пръв път от 1987 г. Головете отбелязаха двама от звездното трио на Наполи - Едисон Кавани и Марек Хамшик, докато Езекиел Лавеци изработи дузпата, с която беше открит резултата. Аржентинецът изигра своя последен мач със небесносинята фланелка.  Това бе последният мач за легендата на бианконерите Алесандро дел Пиеро, който започна като титуляр. Неговите съотборници излязоха с фланелки с датата на първия и последния му мач за клуба - 12 септември 1993 г. и 20 май 2012 г. През целия мач Наполи бе по-активният отбор, докато шампионите създадоха малко голови положения. В 89-ата минута Ювентус остана и с десет играчи на терена, след като Фабио Куалярела получи директен червен картон за удар с лакът в лицето на съперник.  Така "Старата госпожа" пропусна шанса да стане еднолично най-успешният отбор в историята на турнира, тъй като в момента Ювентус и Рома имат по девет национа;ни купи, като последната победа във финал за бианконерите е през 1995 г.