06/09/12 00:06

Русия разгроми Чехия и излезе начело в групата си

Русия победи Чехия с 4:1в първия си мач на Евро 2012. Руснаците взеха 3 точки и оглавиха група А, а след тях останаха Полша и Гърция, които завършиха наравно. Последен е отборът на Чехия, който въпреки, че отбеляза един гол не успя да вземе точка. За руския отбор два гола реализира Алан Дзагоев, по един отбелязаха Роман Широков и Роман Павлюченко. Резултатът откри Дзагоев, който се разписа в 15-тата минута от началото на мача. Девет минути по-късно Широков удвои преимуществото на руснаците, а чехите се отсрамиха в 52-рата минута с гол на Вацлав Пиларж. Вторият си гол Дзагоев вкара на 79-тата минута, а финалният, четвърти гол за Сборная беше отбелязан в 81-ата минута от Роман Павлюченко.