06/10/12 15:25

„Сампдория“ се завърна в Серия „А“

Един от най-добрите италиански отбори от близкото минало „Сампдория“ се завърна в италианския елит. Това стана, след като тимът постигна победа срещу отбора на „Варезе“ и във втория финален плейоф за влизане в Серия „А“. Отборът от Генуа спечели с минималното 1:0 като гост, а единственото попадение в двубоя падна в последната 90-а минута и беше дело на Поци.
Първата среща между двата тима завърши при резултат 3:2 в полза на „Сампдория“. Това означава, че тимът от Генуа е третият последен новак в Серия „А”. По-рано през сезона отборите на „Пескара“ и „Торино“ завършиха съответно на първо и второ място, с което си осигуриха директна промоция. Връщането в елита на „Сампдория“ пък означава, че през новия сезон привържениците на футбола в Италия ще станат свидетели на едно от най-яростните дербита – това на Генуа между „Дженоа“ и „Сампдория“.