06/10/12 23:32

Шампионът започна с равенство срещу Италия

Настоящият европейски шампион Испания завърши при резултат 1:1 срещата си с отбора на Италия в първия мач на група "С” на европейското първенство в Полша и Украйна. И двата тима започнаха срещата нападателно, като имаше добри положения и пред двете врати. Шанс да отбележат имаха Давид Силва, Сеск Фабрегас и Андрес Иниеста за испанците, както и на Марио Балотели, Клаудио Маркизио и Тиаго Мота за италианците. Второто полувреме започна с натиск на Ла Фурия, като удар на Иниеста след рикошет излезе в корнер. Няколко минути по- късно Балотели успя да отнеме топката на Серхио Рамос, напредна в наказателното поле, излизайки очи в очи с вратаря Икер Касияс, но се забави, което позволи на Рамос да го догони и да му отнеме топката. Вероятно този пропуск на Балотели накара треньорът на Скуадра Адзура Чезаре Прандели да замени Балотели с Антонио ди Натале. Тази смяна се оказа изключително успешна, тъй като в 60-ата минута именно ди Натале, след страхотен пас на Андреа Пирло, изведе италианците напред в резултата. Радостта на сините, обаче не трая дълго. В 64-ата минута, след извеждащо подаване на Давид Силва, Сеск Фабрегас изравни резултата. Докрая на срещата и двата отбора имаха по няколко възможности, като най- фрапиращ беше пропускът на Фернандо Торес в 86-та минута, когато нападателят на Челси остана очи в очи с Касияс, но в опита си да го прехвърли, стреля над вратата. Крайният резултат, при който си разделят по една точка, устройва и двата отбора, предвид разликата в класата между тях и останалите два тима в групата – Хърватия и Ирландия.