06/18/12 14:03

България с нов триумф над Германия в Световната волейболна лига

Волейболните ни национали постигнаха драматичен обрат срещу Германия в Световната лига и стигнаха до успеха с 3:2 (25:19, 14:25, 19:25, 25:23, 16:14). Двата тима се изправиха един срещу друг в последния мач от турнира в група "Д", а българите показаха страхотен характер в срещата.
Срещата в зала "Полидепортиво Мунисипал де Алмиранте Браун" в аржентинската столица Буенос Айрес започна по отличен начин за нашите волейболисти и те поведоха с 5:2 в първия гейм след хубава контра на Братоев и ас на Цецо Соколов. При резултат 12:8 за нас се виждаше как можем да дръпнем с още точки на противника, но немците намалиха изоставането си само на 1 пункт – 12:13. "Лъвовете" обаче се активизираха и поведоха с 19:14, а след това и с 21:17. До края на гейма смачкахме противника и го взехме с 25:19.
Вторият гейм започна с грешки на нашия тим, които позволиха на противника да ни дръпне с две чисти точки - 0:2. През целия гейм германците доминираха и като цяло без проблеми го взеха с 25:14.
Третият гейм отново бе за нашия противник и този път той го взе с 25:19. През цялото време Бундестимът водеше в резултата и успехът му бе закономерен. Така Германия обърна от 0:1 гейма до 2:1 гейма в своя полза. В четвъртия гейм обаче възпитаниците на Найден Найденов показаха характер и спечелиха с 25:23. В тайбрека нашите отново бяха по-съобразителни и го спечелиха с 16:14.
Капитанът на българския тим Цветан Соколов бе най-полезен със страхотните 28 точки (2 блока, 4 аса и 46% ефективност в атака), а Валентин Братоев добави 17 точки (1 ас, 37% ефективност в атака и 65% перфектно посрещане) за ценната победа. Много силен мач изигра и центърът Теодор Тодоров, който завърши с 15 точки (5 блока, 1 ас и 60% ефективност в атака) за успеха. За германците Йохен Шьоопс реализира 20 точки (2 блока и 43% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха.
Благодарение на успеха България има 11 точки след 4 победи и 2 загуби в Световната волейболна лига и е на третото място. Въпреки поражението Германия остана начело с 13 точки, пред Аржентина с 12 точки. Третият турнир в групата е в Португалия от 22 до 24 юни, а последните срещи от надпреварата са в София от 29 юни до 1 юли.