06/18/12 16:50

Хорхе Лоренсо спечели трета поредна победа в MotoGP

Пилотът на „Ямаха“ Хорхе Лоренсо триумфира в шестия старт за сезона в клас MotoGP за Гран при на Великобритания и спечели трета поредна и общо четвърта победа през 2012 година. Испанският мотоциклетист потегли от четвърта позиция на стартовата решетка, но до средата на състезанието си проправи път до челото, след което с лекота успя да стигне до 21-вия си успех във висшия клас и втори на пистата „Силвърстоун“.
Световният шампион Кейси Стоунър с „Хонда" завърши втори след здрава битка със съотборника си Дани Педроса. В края гумите на австралиеца бяха доста износени, но все пак успя да задържи испанеца на 0.2 секунди зад себе си. Потеглилият от полпозишън Алваро Баутста с частната „Хонда Грезини“ финишира четвърти, а Бен Спийс с „Ямаха“ остана пети, въпреки че дълго време се движеше в тройката. Страхотно състезание направи представителят на домакините Кал Кръчлоу. Пилотът на „Ямаха“ пропусна квалификацията след тежко падане, стартира от 20-а позиция, но успя да си проправи път до шестото място, въпреки че караше със счупен глезен. Ники Хейдън с „Дукати“, Щефан Брадл с „Хонда“, Валентино Роси с „Дукати“ и съотборникът му Ектор Барбера допълниха първата десетка.
След шестия старт в MotoGP Хорхе Лоренсо увеличи аванса си на върха в класирането при пилотите. Испанецът събра 140 точки и има преднина от 25 точки пред Кейси Стоунър. Дани Педроса е трети със 101 точки.