06/28/12 17:50

Пиронкова взе сет на Шарапова, но отпадна от \"Уимбълдън\"

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова успя да вземе един сет на лидерката в световната ранглиста Мария Шарапова, но в крайна сметка загуби и отпадна от "Уимбълдън". Мачът от втория кръг на турнира започна в сряда, но бе прекратен при резултат 7:6(3), 3:1 за рускинята заради намалено осветление на корта. Преди това българката поведе с 5:2 гейма в първия сет и пропусна два сетбола преди да отстъпи в тайбрека. В четвъртък Пиронкова успя да обърне и да спечели втория сет, но загуби третия, като в него не успя да вземе дори гейм. Досега Пиронкова няма победа срещу Шарапова в четирите мача, които са изиграли. Миналата година Пиронкова стигна до четвъртфиналите на турнира, а преди две години записа и участие на полуфиналите.