08/02/12 16:03

Трета победа на волейболистите - 3:0 срещу Австралия

Българският национален отбор по волейбол спечели третата си победа в олимпийския турнир и с пълен актив от точки оглавява класирането в нашата група "А". Срещу Австралия българите взеха чиста победа с 3:0 (25:23, 25:21, 25:22), като очевидно пестяха усилията си. Поради тази причина австралийците повеждаха и в трите гейма – 11:8 в първия, 5:0, 7:1 е 10:3 във втория, 8:3 в третия. След това обаче българските национали постепенно си връщаха концентрацията, изравняваха бързо резултата и стигаха до победа в геймовете. В сравнение с мача с Полша Николай Николов замени Теодор Тодоров в центъра. Цветан Соколов започна като титуляр, но във втория и третия гейм на негово място влезе капитанът Владимир Николов. Най-стабилният елемент в играта на отбора бе блокадата, при която се отличиха Виктор Йосифов, Николай Николов и разпределителят Георги Братоев. Най-резултатен за България бе Тодор Алексиев с 18 точки. Следващият мач на българите е в събота от 22 часа срещу Аржентина. В понеделник от 16.45 ч. последен съперник в групата им ще е Италия.