05/07/11 12:21

НБА: Далас дръпна на Лейкърс 3 -0, Роуз унищожи Атланта

Далас, САЩ /КРОСС/ Далас Мавърикс направи сериозна крачка към финала в Западната конференция, след като победи при домакинството си на шампиона Лос Анджелис Лейкърс с 98:92 и дръпна с 3 - 0 победи в серията. Гостите водеха през по - голямата част от двубоя, но ключови стрелби на Дирк Новицки, Предраг Стоякович и два отбелязани наказателни удара на Джейсън Тери в края, донесоха победата на тима от Тексас. За "маврите" Дирк Новицки отново нямаше как да бъде спрян със своите 32 точки и 9 борби, Тери и Стоякович добавиха съответно 23 и 15 от пейката. За "езерняците" Ендрю Байнъм записа дабъл - дабъл 21 точки и 10 борби, Ламар Одъм добави 18, а звездата Коби Браянт се отчете със 17 и 6 асистенции, но техните усилия се оказаха недостатъчни да бъде намалено изоставането на тима в серията. Мач номер 4 между двата отбора е в неделя, като Далас има възможност, отново като домакин, да острани шампионите.
Източник: Информационна агенция КРОСС