09/09/12 19:30

Хамилтън спечели Гран-при на Италия

Световният шампион на Формула 1 за 2008 година Люис Хамилтън спечели без особени усилия напреварата в Италия в неделя. Пилотът на "Макларън” поведе още при старта и бе начело на колоната през по-голямата част от гонката. Съотборникът му Дженсън Бътън допълваше двойката лидери на пистата Монца, но техническа неизправност на болида му го принуди да прекрати надпреварата доста преди финала. В крайна сметка втори финишира Серхио Перес от отбора на "Заубер”, изпреварвайки пилотите на "Ферари” Фернандо Алонсо и Фелипе Маса, класирали се съответно трети и четвърти.  Мексиканецът направи единственият си пит-стоп по-късно от конкурентите си, което му позволи да се включи във финалната част на състезанието с по-свежи сили от останалите състезатели. Все пак той не успя да догони Хамилтън, който с третата си победа води в битката за титлата на Формула 1. Призовата петица на Монца бе затворена от Кими Райкенон от тима на "Лотус".