12/13/12 08:32

Лукойл Академик се сбогува с Еврокъп

Българският баскетболен шампион "Лукойл Академик" се прости за втора поредна година с надеждите си да влезе в топ 16 на Еврокъп. След като през миналия сезон тимът отпадна след кош в последния мач от ASVEL Вильорбан, този път черногорците от Будучност изнесоха лекция за игра в защита през второто полувреме и спечелиха със 74:55 мача в София. Така черногорският тим продължава напред като втори отбор от група В, а българските шампиони остават трети с актив от 2 победи и 4 поражения, пише БГНЕС. Единствен с двуцифрен точков актив в състава на домакините бе Брандън Хийт с 18 точки, като той хвана и 8 борби. По 8 точки пък отбелязаха капитанът Тодор Стойков и Веселин Веселинов. За гостите с 18 точки приключи Джералд Лий. Много добре се включи Павлин Иванов, който записа 6 минути игров...