12/23/12 07:20

Рома отвъртя звучен шамар на Милан

В дербито от последния кръг на Серия А за тази година отборът на „Рома” пречупи на своя „Олимпико” отбора на „Милан” и победи с 4:2. Мачът беше решен в първия половин час на срещата, когато Николас Бурдисо, Пабло Освалдо и Ерик Ламела вкараха три гола. В този отрязък на мача гол падаше средно на всеки десет минути, като всичките попадения дойдоха след груби грешки на защитата на гостите. Първите два гола станаха по идентичен начин – центриране и удар с глава на играч в червено, като във всеки един случай Марио Йепес позволи Бурдисо и Освалдо да го надиграят в персонален двубой във въздуха. Третото попадение пък дойде след безумна грешка на Де Шильо, който първо си поведе безотговорно дълго топката в опасна близост до собственото си наказателно по...