01/07/13 09:35

Цветана Пиронкова почна с успех новия сезон

След великолепното представяне на Григор Димитров през миналата седмица, ракета номер едно при жените ни Цветана Цветанова започна с победа новия сезон. Тя надделя с 2:0 сета (6:3, 6:4) над румънката Ирина Камелия-Бегу в първия кръг на турнира в Хобарт. Цвети поведе комфортно със сет и 5:2 гейма във втората част, с два пробива, но типично за женски мач румънката отговори с три поредни гейма и поведе с 40:0 на сервис на българката. Пиронкова, обаче, показа здрави нерви и успя да обърне гейма, а с това и да затвори мача в два сета. Успехът на Пиронкова означава, че тя взима 30 точки за ранглистата на жените, но това не променя класирането ѝ, тъй като и през миналата година успя да стигне до втори кръг в този турнир - т.е. защитава точките си от миналата година. Цветана Пиронкова откри но...