03/27/13 19:35

“Хасково 2012″ със загуба в “Дружба” от “Монтана 2003″

Снимка: архив

Хасковлийки допуснаха домакинска загуба от гостите с 67:74 точки. Победата за “Монтана 2003″ бе трета за тях в първенството в двубоите между двата тима, срещу една за отбора воден от Елена Станкова.

През първата част играта бе равностойна, като след 10 минути резултатът на таблото бе 20:18 за гостите. През втората четвърт “Монтана 2003″ увеличи разликата на 10 точки. На полувремето гостите водеха с 44:34.

Третата част завърши при 20:19 за баскетболистките от Монтана. Така последната четвърт “Хасково 2012″ започна с 11 точки пасив. С добра игра хасковлийки намалиха разликата и въпреки че взеха частта с 14:10 т., не успяха да обърнат срещата. Така двубоят завърши при 67:74 т.

За хасковлийки най-резултатна с 21 точки бе Анита Тейлане, която овладя и 6 борби, а с 20 точки се включи Амра Мехмедич.

В последния 28- ми кръг от НБЛ Жени “Хасково 2012″ гостува на “Нефтохимик 2010″. Срещата е в събота, в бургаската зала “Бойчо Брънзов”.