05/05/13 14:50

Второ злато за ансамбъла ни на Световната купа

След като вчера златните български момичета в художествената гимнастика взеха златен медал в многобоя, днес ансамбълът на България спечели втори златен медал на турнира по художествена гимнастика за Световната купа в София. Състезателките на треньорката Ина Ананиева получиха най-висока оценка за съчетанието си с 5 чифта бухалки. Представянето на българките бе оценено със 17,700 точки. Втори остана отборът на Испания с оценка от 17,300 точки, а трети е ансамбълът на Беларус с 16,700 точки. При индивидуалните съчетания Силвия Митева се окичи със сребърни медали на обръч и топка. За представянето си на обръч Митева получи оценка от 17,950 точки. Победителка е Яна Кудрявцева от Русия със 19,250 точки, предаде Агенция "Фокус". На топка Силвия Митева получи оценка от 18,100 точки. Тя подели...