11/03/13 17:45

Симона Халеп спечели Турнира на шампионките

Румънката Симона Халеп триумфира на Турнира на шампионките в София, с което се доближи на крачка до топ 10 в световната ранглиста, предаде БГНЕС. Халеп успя да постигне обрат, след като победи Саманта Стоусър с 2:6, 6:2, 6:2 на финала на състезанието. Стоусър тръгна добре в мача и взе първия гейм с 6:2 след само 32 минути игра, но не успя да победи Халеп и да вземе реванш за загубата в Москва миналия месец. Във втория сет нещата определено се промениха и Халеп успя да пробие рано за 1:2. Стоусър обаче върна пробива още в следващия гейм. Това не спря румънката, която явно се разигра и успя да поведе с 4:2 и в крайна сметка да спечели сета с 6:2. След това Халеп тотално се мобилизира и спечели мача благодарение на надмощието си от бекхенд, с което взе 270 хиляди евро и 375 точки з...