06/29/10 10:16

Асамоа Гиан: Голът срещу САЩ бе най-добрият в кариерата ми

Голмайсторът на Гана на Мондиал 2010 Асамоа Гиан определи класирането на тима за четвъртфинал като страхотно постижение. „Ние сме невероятно щастливи, че продължаваме напред, това бе много важно за Гана, и за цяла Африка,” сподели той. „Класирахме се за втората фаза преди две години, а сега стигнахме до четвъртфинал.” Въпреки че е с лека травма, нападателят е сигурен, че ще се възстанови за мача с Уругвай в петък. Гиан реализира победното попадение срещу САЩ, за успеха с 2:1 след продължения на осминафинал. „Това бе най-добрият гол в цялата м...