08/14/10 17:37

ФИФА смята да премахне равните мачове в първата фаза Мондиалите

Международната федерация по футбол /ФИФА/ възнамерява да премахне равните мачове в първата фаза на световните първенства - предварителните групи, за да увеличи интереса към тези мачове, каза президентът на ФИФА Сеп Блатер в интервю за германския седмичник Фокус, който ще излезе на пазара в понеделник. "Ние обмисляме да премахнем равните мачове в първия кръг, а също така и продълженията, каза Блатер. Ако няма победител след 90 минути игра веднага се изпълняват дузпи". Обмисля се и правилото за "златен гол", което се използваше във футбола в оф...