08/30/10 20:12

Словения и Хърватия сътвориха най-хубавия мач в група В

Словения победи Хърватия с 91:84 в най-хубавия и интересен мач до момента от група В на баскетболния Мондиал. Словенците поне временно се изкачиха на първо място в групата, преди САЩ да играе по-късно срещу Бразилия. Хърватският тим стартира по-силно мача, но не успяваше да се откъсне в резултата. Словенският състав имаше много пропуски в защита, които позволиха на хърватите да вземат минимална преднина. Само благодарение на някои точни стрелби и добрите изяви на Урош Слокар, Словения не се оттегли с голям пасив на почивката, и изоставаше само...