10/29/10 20:40

Петя Неделчева се класира за полуфинал на турнира в Дания

Най-добрата българска състезателка по бадминтон Петя Неделчева се класира за полуфиналите на сингъл на турнира от Суперсериите в Одензе (Дания) с награден фонд 200 000 долара. На четвъртфиналите Неделчева, която е номер 17 в световната ранглиста, победи петата в схемата китайка с холандски паспорт Цзе Яо с 2:1 (21:7, 14:21, 21:14) гейма за 56 минути. След като си размениха по един гейм в третата решителна част българката поведе с 10:1 и 12:3 и нямаше проблеми до края на мача. Това е втора китайка, която Неделчева отстранява в турнира, след к...