(http://vasvalch.com/)
Ползите за social-компанията
Темата е много голяма, но е време да поставим началото Първо, какво е social-компания? Не искам да използвам “социална”, защото смисълът се променя. Но social-компанията може да се похвали с това, че използва силата на социалните медии, за да се свърже с потребителите, партньорите и служителите си. Темата става все по-популярна в последно време, затова ще печели и все по-голямо внимание от маркетолози, HR-и и мениджъри.
За да започнем да се интересуваме от темата обаче, трябва да видим положителното влияние на social enterprise. И тъй като малко неща могат да убедят мениджърите по-добре от цифрите, ето причината защо трябва да помислите как да социализирате компанията си:
В графиката се виждат няколко основни ползи за организацията, която е интегрирала логиката на социалните медии в работата си:
- споделяне на информация: най-силният ефект на мрежовата организация е достъпността на информация. Проблемът, с който се сблъскваме най-често, е сходен във всички компании, малки и големи: информация има, но тя не е систематизирана и служителите не могат я открият. При social организацията създадената вътрешна мрежа позволява по-дълбоко търсене на информация и, съответно, намирането й 77% от компаниите със social-политика отчитат по-лесен достъп до корпоративни знания, а 55% смятат, че процесите за споделяне на информация са се подобрили.
- екипна работа: когато мрежовият елемент е заложен в организацията, той се превръща в част от мисленето на служителите. Така се стимулират междуличностните връзки и работата в екип, както отбелязват 41% от анкетираните. Този ефект е лесно обясним: при интегриране на механизмите от социалните мрежи служителите научават повече един за друг, виждат “човешката страна” на колегите си и са по-отзивчиви в работата.
- икономически ползи: както се вижда от графиката, основна част от изследването на McKinsey е свързано с икономическите ползи за social организацията. И те не са малко: увеличаване на пазарния дял за 43% от анкетираните, по-висок оборот за 24% и по-висок марж за 8% от компаниите. Естествено, инвестицията за превръщане на компанията в мрежова организация не е малка. Но тук се вижда, че тя се изплаща.
Още по темата:
- Social-компанията – отвъд Facebook
- Social media pressrelease – българският пример
- Успехът на Social Media News Releases
Свързани новини:
- И Видин обявява грипна епидемия
- Без безплатни бързи тестове за грип
- Приложение на „Майкрософт” ще ни предупреждава за сайтове с фалшиви новини
- Опозиционерът Хуан Гуайдо се обяви за временен президент на Венецуела
- Жената, нападнала медик в Горна Оряховица, е с повдигнато обвинение
- Руската ВТБ: Заложници сме на нарастващ конфликт между Тръмп и Конгреса
- Ивелин Попов се настани в хотела на "Ростов" в Доха, ще подписва
- Алберт Попов спечели втория слалом за ФИС
- Паредес се отдалечава от ПСЖ
- Прекратиха търсенето на самолета със Сала поне за днес
- Погба носи тузарски костюм със своите инициали
- Зафиров: Цената на Неделев е висока
- Емери: Арсенал работи по трансфера на Суарес
- Зафиров: Неделев отхвърли ЦСКА и Лудогорец, търсим нападател и ляв бранител
Виж всички новини от 2011/08/15