(http://vasvalch.com/)
Молба за работа с много ентусиазъм
Всеки, на когото му се е налагало да преглежда CV-та, в един момент започва да разпознава тези, написани просто така и онези, чийто автор наистина се е постарал. Е, попаднах на нещо, което сякаш крещи “Направено с желание” – един добър пример за това как малко повече усилия и креативна идея могат да донесат много ползи. Това правило важи както за корпоративния бранд, така и за личната ви марка. Честно казано, малко завиждам, че не съм приложила този подход все още – наистина, говорим за този тип автореклама, който влиза в категорията ми “идеи за крадене”.
Накратко: Матю Епстийн е млад онлайн експерт с близо пет години опит, чиято мечта е да работи в Google. За да се оразличи от всички останали, той се въоръжава с един изкуствен мустак и цялото си творческо вдъхновение и… създава уебсайт. Страницата с недвусмисленото име Google, please hire me, служи като мотивационно писмо и резюме на Матю. Видеото е изключително забавно, но CV-то и препоръките са сериозни и точно по темата. Така комбинацията от двете служи в полза на автора. За да се посмеете:
Резултатите
Като вещ маркетолог Матю дава точна оценка на резултатите от кампанията си. А те са доста добри спрямо началната инвестиция. Само за 8 дни след пускането на сайта Матю има:
- 300 000 уникални посещения, 640 000 импресии, като 36% от трафика е директен – следователно, той е постигнал силна познаваемост на марката.
- 20 000% ръст на трафика към личния му сайт, 2 500 нови последователи в Twitter и 400 покани LinkedIn
- 330 000 гледания в YouTube (които към днешна дата са 420 000), 14 000 харесвания във Facebook, 4 000 туита и 3 600 +1-та
- отразяване в принт, онлайн и телевизионни предавания по цял свят (САЩ, Бразилия, Германия, например)
- и най-важното: над 80 възможности за работа от компании във Fortune 1000, 500 и 100, сред които Microsoft, Amazon и Google
Съветите на Матю
- Бъдете себе си и покажете какво можете: не се старайте да правите това, което е модерно, а правете това, което правите най-добре.
- Познавайте публиката си: научете какво ще й хареса, от какво се интересува тя.
- Портфолиото ви може да не е свързано само с работа: много “извънкласни дейности”, хобита и външни интереси, над които работите, може да са полезни, за да си създадете имиджа на експерт. Бъдете не само професионалисти, но и истински хора.
- Съдържанието ви се чете от хора, а не от машини: първият въпрос, който трябва да си зададете, е дали съдържанието ви ще привлече вниманието на аудиторията. Всичко друго е маловажно.
- Да спечелиш вниманието е само началото: освен интересна опаковка, трябва да имате и интересно съдържание. Печеленето на внимание не стига.
- Вярвайте в себе си и във възможностите си: ако все пак имате какво да предложите, правете го смело и без притеснения.
Още по темата:
Свързани новини:
- И Видин обявява грипна епидемия
- Без безплатни бързи тестове за грип
- Приложение на „Майкрософт” ще ни предупреждава за сайтове с фалшиви новини
- Опозиционерът Хуан Гуайдо се обяви за временен президент на Венецуела
- Жената, нападнала медик в Горна Оряховица, е с повдигнато обвинение
- Руската ВТБ: Заложници сме на нарастващ конфликт между Тръмп и Конгреса
- Ивелин Попов се настани в хотела на "Ростов" в Доха, ще подписва
- Алберт Попов спечели втория слалом за ФИС
- Паредес се отдалечава от ПСЖ
- Прекратиха търсенето на самолета със Сала поне за днес
- Погба носи тузарски костюм със своите инициали
- Зафиров: Цената на Неделев е висока
- Емери: Арсенал работи по трансфера на Суарес
- Зафиров: Неделев отхвърли ЦСКА и Лудогорец, търсим нападател и ляв бранител
Виж всички новини от 2011/08/24